Jak działa waga etykietująca

Czym charakteryzuje się waga etykietująca?

Współcześnie coraz szersze grono przedsiębiorców decyduje się na zakup urządzenia, które zagwarantuje wykonywanie pomiarów masy różnych towarów. Ale okazuje się, że produkowane obecnie wagi elektroniczne mają do zaoferowania znacznie więcej. A już zwłaszcza modele, które posiadają wbudowany mechanizm drukujący – służący do wystawiania etykiet. Czym jeszcze wyróżnia się wspomniany rodzaj wagi?

Waga do… drukowania etykiet

Biorąc pod uwagę urządzenia elektroniczne, które obecnie są dostępne na polskim rynku, łączenie różnych rozwiązań technologicznych nie powinno nikogo dziwić. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą sięgać po wszechstronne narzędzia, oferujące wykonywanie różnych obowiązków. A doskonałym tego przykładem jest właśnie waga etykietująca. Technologia tego typu zapewnia nie tylko precyzyjne mierzenie masy konkretnych elementów asortymentu, ale także wystawianie różnych wydruków. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi inwestować w 2 urządzenia, czyli wagę i drukarkę etykiet. Szeroką funkcjonalność zyskuje już w ramach jednego rozwiązania technologicznego.

Szybkie realizowanie zadań

W przypadku produkowanych współcześnie wag etykietujących standardem stała się już rozbudowana klawiatura takiego urządzenia. Znajduje to zresztą uzasadnienie w codziennym realizowaniu różnych zadań firmowych. Na wspomnianych klawiaturach umieszczone są bowiem przyciski funkcyjne. Podobnie jak we współczesnych kasach fiskalnych, klawisze te można zaprogramować w taki sposób, aby ułatwiały pracę i przyspieszały obsługę klientów. Ponadto, większość wag etykietujących pozwala na zdefiniowanie bazy towarowej. W praktyce oznacza to, że użytkownik może wprowadzić do pamięci urządzenia informacje o produktach (pozycje PLU), w przypadku których niezbędne jest wykonanie pomiaru masy.

Obydwa rozwiązania – klawisze funkcyjne oraz baza PLU – z pewnością usprawniają codzienną pracę. Ale to nie wszystkie udogodnienia, które można dziś spotkać w wagach etykietujących. Urządzenia tego typu posiadają również wyraziste ekrany. Dzięki temu zarówno użytkownicy, jak i klienci, zyskują stały dostęp do czytelnych komunikatów o przebiegu ważenia.

Ważenie lżejszych i cięższych produktów

Skoro piszemy o wagach elektronicznych, niezależnie od rodzaju urządzenia, trudno nie wspomnieć o funkcjonalności związanej z wykonywaniem pomiarów masy. Tym bardziej, że omawiane tu rozwiązania dla firm oferują naprawdę duże udogodnienia w tym zakresie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że większość wag etykietujących zapewnia działanie w 2 zakresach. W rezultacie, urządzenia te mogą obsługiwać zarówno lżejsze, jak i cięższe elementy asortymentu. Ponadto, niektóre modele zapewniają nawet wybór wariantu zakresów pracy. Dzięki temu przedsiębiorca może w pełni dostosować wagę do potrzeb swojego biznesu.

1 thought on “Czym charakteryzuje się waga etykietująca?

  1. Rzeczywiście, dość ciekawe urządzenie, i bardzo funkcjonalne – niemniej, tak się składa, że tego typu rozwiązania akurat w moim niedużym punkcie handlowym nie są raczej potrzebne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *