Posnet Neo Online - systemowa kasa rejestrująca

Posnet Neo Online – kasa systemowa o niebagatelnych możliwościach

Ktoś powie, że obecnie „w modzie” są mobilne urządzenia rejestrujące. Ktoś inny, że teraz i mniejsze modele potrafią mieć cechy tych systemowych. A jednak kasy rejestrujące, gdzie z większych gabarytów wynikają wyraźnie większe możliwości, wciąż pozostają w zakresie częstych wyborów przedsiębiorców. Najlepszym tego dowodem są podobne technologie, które otrzymały rozwiązania pozwalające na internetową współpracę z CRK. Zaś najlepszym przykładem – kasa fiskalna Posnet Neo Online.

Zaawansowana kasa fiskalna online do pracy stacjonarnej

Dzisiejszy przypadek technologiczny jest dość ciekawy. Z jednej strony bowiem mówimy o urządzeniu rejestrującym, które można określić jako „systemowe w klasycznym stylu”, z drugiej zaś – o zdecydowanie nowoczesnym aktualnym.

Pierwsza kwestia dotyczy faktu, że dawniej modele z tego segmentu charakteryzowały się wyraźnie większymi gabarytami. I nie inaczej jest w tym przypadku. Systemowa kasa fiskalna Posnet Neo Online to ewidentnie technologia przeznaczona do pracy w trybie stacjonarnym. W dodatku, na stanowisku obsługi klientów trzeba wygospodarować na nią trochę miejsca. Ale w parze z większymi wymiarami idą też pokaźne możliwości, czy to w zakresie parametrów technicznych, czy np. użytkowania (o czym nieco później).

Druga kwestia, dotycząca nowoczesności, odnosi się do wersji technologicznej modelu marki Posnet. W końcu mówimy już o czasach, gdy prym wiodą urządzenia rejestrujące online. Tymczasem przywołana kasa, która już wcześniej cieszyła się zainteresowaniem przedsiębiorców, zyskała standardy wymagane do prawidłowego funkcjonowania w ramach systemu online. Oznacza to, że dysponuje pamięcią chronioną (przechowującą w wersji cyfrowej m.in. raporty dobowe i kopie wystawionych paragonów), zapewnia współpracę z terminalem płatniczym, a zwłaszcza – jest gotowa do internetowej transmisji danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Co więcej, należy wspomnieć, że ta komunikacja może odbywać się za pośrednictwem różnych rozwiązań. Standardowo są dwie opcje. Podłączenie kasy do komputera z dostępem do internetu (przez USB) lub bezpośrednie podpięcie urządzenia rejestrującego do sieci LAN (za sprawą portu Ethernet). Ale to nie koniec. Kasa fiskalna Posnet Neo Online pozwala na zastosowanie opcjonalnego modemu GPRS lub modułu WiFi, żeby zaistniała możliwość wygodnej, bezprzewodowej transmisji danych  do CRK.

Estetyka, parametry, wygoda obsługi – czyli różne atuty kasy Neo Online

Co jeszcze oferuje systemowa kasa fiskalna online od Posnet oprócz komunikacji z CRK? Trochę tego jest, przez co urządzenie zyskuje niemało entuzjastów. Po pierwsze – mimo nieco większych gabarytów, Neo Online prezentuje się zgrabnie, a design kasy można zdecydowanie zaliczyć do eleganckich. Co więcej, konstrukcja urządzenia posiada cechy, które wpływają na wygodę użytkowania technologii sprzedaży. Mowa choćby o nachylonym froncie, sprzyjającym komfortowej obsłudze mechanizmu drukującego i całego panelu sterowania. Sam przejrzysty wyświetlacz dla klienta umożliwia dość swobodną konfigurację ustawienia, dla większego komfortu i dostosowania do warunków panujących na stanowisku sprzedażowym.

Skoro wspomnieliśmy o panelu sterowania – trzeba też powiedzieć, że Posnet Neo Online dysponuje naprawdę rozbudowaną klawiaturą. Takie rozwiązanie zdecydowanie przekłada się na przyjazną obsługę urządzenia rejestrującego i sprawny przebieg transakcji. Tym bardziej, że model marki Posnet oferuje możliwość zaprogramowania aż ponad 100 skrótów klawiszowych, które następnie da się wykorzystać do szybkiej sprzedaży wybranych lub popularnych towarów czy usług, a także do łatwiejszego zastosowania istotnych funkcji kasy online. Zwłaszcza, że – jak przystało na systemowe urządzenie rejestrujące – posiada naprawdę rozbudowaną bazę PLU. W przypadku Neo Online możemy nawet wybrać jej pojemność: 30 000 bądź 60 000 pozycji towarowych do zaprogramowania.

Omawiana kasa fiskalna nie zyskałaby też miana systemowej, gdyby nie odpowiednio rozbudowane standardy komunikacyjne. Nie chodzi wyłącznie o transmisję danych do CRK ani o ewentualne doposażenie w opcje bezprzewodowe (WiFi, GPRS). Neo Online ma w zanadrzu aż 4 złącza R-232, interfejs Ethernet i port USB. Co to daje w praktyce? Możliwość jednoczesnej współpracy kasy fiskalnej z licznymi, różnymi urządzeniami peryferyjnymi – takimi jak terminal płatniczy, waga elektroniczna czy skaner kodów. Co więcej, model marki Posnet należy do tych, które oferują funkcję kaso-wagi. Czyli bardzo wygodną i praktyczną integrację z dedykowaną szalką ważącą. W efekcie model Neo Online ma wszelkie, technologiczne predyspozycje ku temu, aby stać się centrum prężnie działającego systemu sprzedażowego w danym punkcie handlowym lub usługowym.

1 thought on “Posnet Neo Online – kasa systemowa o niebagatelnych możliwościach

  1. a jak dla mnie takie kasy się jednak trochę zestarzały…wiem że mają niejedno do zaoferowania, nowoczesne rozwiązania, wysokie parametry…ale serio…są mniejsze kasy, które oferują równie atrakcyjne możliwości…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *