Najwydajniejsza drukarka fiskalna produkowana przez Posnet

Wśród stacjonarnych drukarek fiskalnych można znaleźć wiele modeli, które wyróżniają się naprawdę rozbudowaną funkcjonalnością. Urządzenia tego typu zapewniają nie tylko współpracę z bardzo dużą bazą towarową, ale także wybór wersji konstrukcyjnej oraz wyjątkowo szybkie wystawianie różnych dokumentów. Czy to samo można napisać o flagowej drukarce fiskalnej marki Posnet, czyli modelu Thermal HD?

Wzorowa praca w systemie

Korzystanie z drukarki fiskalnej sprowadza się do tego, że wspomniane urządzenie trzeba najpierw wdrożyć w systemie. Niezbędna jest w tym przypadku współpraca z komputerem lub terminalem komputerowym oraz oprogramowaniem do zarządzania handlem. Jakie udogodnienia w tej materii oferuje Posnet Thermal HD?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że model ten został wyposażony w różnorodne interfejsy komunikacyjne. Znajdziemy w nim zarówno 2 złącza RS-232, jak i port USB czy wejście sieciowe LAN (Ethernet). W związku z tym, Thermal HD może bez problemu współpracować ze zdecydowaną większością komputerów i terminali komputerowych, zapewniając przy okazji wybór odpowiedniego standardu wymiany danych. Ponadto, urządzenie posiada popularny protokół komunikacyjny Posnet, który gwarantuje zgodność z wieloma programami dla firm.

Zaawansowany mechanizm drukujący

O mechanizmie drukującym Posnet Thermal HD można by długo pisać. Ograniczmy się więc do wyliczenia najważniejszych parametrów tego rozwiązania technologicznego. Po pierwsze, mechanizm termiczny tego modelu pracuje z prędkością 47 linii tekstu na sekundę. Po drugie, już w standardzie posiada on obcinacz papieru, który jeszcze bardziej przyspiesza wydawanie paragonów bądź faktur VAT. Po trzecie, mechanizm Thermal HD może działać w 3 trybach wydruku – 56 znaków w nazwie pozycji towarowej (papier 80 mm), 40 znaków w nazwie pozycji towarowej (papier 80 mm) lub 40 znaków w nazwie pozycji towarowej (papier 57 mm). Dzięki temu użytkownicy tego modelu mogą z łatwością dostosować wystawiane dokumenty do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Po czwarte, drukarka Posnet Thermal HD obsługuje rolki termiczne o maksymalnej długości 100 m! W rezultacie, nie trzeba zbyt często wymieniać papieru, a kiedy już do tego dojdzie – cała procedura jest dziecinnie prosta i trwa dosłownie chwilę.

Drukarka fiskalna z kopią elektroniczną

Opcja stosowania w tej drukarce fiskalnej papieru o maksymalnej długości 100 m nie wzięła się znikąd. Jak wspomnieliśmy wcześniej, urządzenie jednorazowo używa tylko 1 rolki termicznej – do wystawiania paragonów dla klientów. A jest to możliwe za sprawą obecności modułu kopii elektronicznej. To właśnie dzięki niemu istotne dane są zapisywane w formie cyfrowej – na karcie pamięci – a nie na dodatkowej rolce papieru (technologia tradycyjna).

Co ciekawe, z elektroniczną kopią paragonów wiążą się inne zalety. Konieczność jednorazowego używania tylko 1 rolki zmniejsza wydatki na materiały eksploatacyjne. Dodatkowo, użytkownik może w prosty sposób wykonać backup istotnej dokumentacji. Wystarczy wtedy zapisać elektroniczną kopię paragonów na dysku twardym komputera czy też płycie DVD.

Konstrukcja Posnet Thermal HD

Ktoś mógłby pomyśleć, że tyle rewelacyjnych rozwiązań mogło się zmieścić jedynie w bardzo dużym urządzeniu. Nic bardziej mylnego. Posnet Thermal HD wyróżnia się naprawdę kompaktową obudową, która zapewnia umieszczenie drukarki nawet na stosunkowo małym stanowisku pracy. Ponadto, model ten jest dostępny w 2 wariantach konstrukcyjnych – z wyświetlaczem standardowym (chorągiewką) lub wolnostojącym (na słupku). W związku z tym, drukarkę Thermal HD można w prosty sposób dopasować do miejsca obsługi klientów.

 

Jesteś zainteresowany zamówieniem drukarki fiskalnej Posnet Thermal HD? Zobacz co myślą o niej użytkownicy.

1 thought on “Najwydajniejsza drukarka fiskalna produkowana przez Posnet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *