Jak w Warszawie znaleźć firmę, która sprzedaje drukarki fiskalne?

O wyborze odpowiedniego urządzenia fiskalnego napisano oraz powiedziano już wiele. I bardzo dobrze! Dzięki temu krajowi podatnicy mają ułatwione zadanie i mogą znacznie szybciej zdecydować się na właściwą technologię sprzedaży. Jednakże, nie należy zapominać o tym, że równie istotny jest wybór właściwego dealera kas i drukarek fiskalnych. A na co powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy, którzy będą szukali dystrybutora urządzeń rejestrujących w Warszawie?

Wyselekcjonowane drukarki rejestrujące

Po dobrym dealerze technologii dla handlu można się spodziewać przede wszystkim tego, że zaoferuje on jedynie starannie wyselekcjonowane drukarki fiskalne. Szeroki wybór urządzeń rejestrujących ma oczywiście znaczenie. Niemniej, ważne jest również to, aby modele oferowane przez dystrybutora charakteryzowały się odpowiednią funkcjonalnością. Nie w każdym przypadku muszą to być najbardziej zaawansowane technicznie drukarki. W niektórych sytuacjach wystarczające jest przecież stosowanie urządzeń z podstawowymi parametrami i funkcjami.

Co w takim razie należy rozumieć przez określenie „starannie wyselekcjonowane”? Chodzi przede wszystkim o modele tworzone przez uznanych producentów, np. Novitus, Posnet albo Elzab. Na szczęście warszawscy dostawcy drukarek fiskalnych spełniają te wymagania. Doskonałym tego przykładem jest ten sklep internetowy: www.pckf.pl. Poza urządzeniami wspomnianych przed chwilą producentów, można tam również znaleźć modele innych marek, m.in. Farex, Innova oraz Emar. Wszystkim podatnikom, którzy zainteresują się usługami tego dystrybutora, z pewnością przydadzą się dane kontaktowe. Oto one:

Polskie Centrum Kas Fiskalnych Sp. z o.o.

Ul. Fosa 41

02-768 Warszawa

Tel. 22 550 32 00

warszawa@pckf.pl

Co oprócz zakupu urządzenia fiskalnego?

Powszechnie wiadomo, że do rozpoczęcia rejestrowania obrotu i drukowania paragonów fiskalnych, niewystarczające jest samo zakupienie urządzenia. Nawet wtedy, gdy będzie to model zamówiony u doświadczonego dostawcy oraz idealnie dopasowany do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej. Obowiązkiem podatnika jest bowiem zgodne z przepisami zarejestrowanie i zainstalowanie drukarki fiskalnej. A polega to m.in. na zgłoszeniu urządzenia do właściwego US (w odpowiednim terminie). Co więcej, drukarkę trzeba przecież zafiskalizować, gdyż zaraz po kupieniu będzie ona działała w trybie szkoleniowym.

Dlaczego w ogóle o tym piszemy? To proste – w dzisiejszych czasach od dealera technologii sprzedaży można również oczekiwać pomocy w poprawnym zarejestrowaniu urządzenia. Nikt oczywiście nie zrobi niczego za podatnika, gdyż byłoby to niezgodne z funkcjonującymi przepisami. Jednakże, kupując drukarkę fiskalną w Warszawie, np. u wspomnianego już w tym wpisie dystrybutora, można liczyć na kompleksowe wsparcie w dopełnieniu obowiązków.

1 thought on “Jak w Warszawie znaleźć firmę, która sprzedaje drukarki fiskalne?

  1. to fajnie, że współpraca z danym dostawcą nie musi kończyć się na wyborze i zakupie urządzenia, tylko że pomoże on też w kwestiach formalnych, których w kwestii kas i drukarek fiskalnych nie brakuje…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *