Wszechstronność ma nowe imię – Novitus next!

Stwierdzenie, że kasy fiskalne nie służą już tylko do rejestrowania obrotu i wystawiania paragonów, powoli zamienia się w banał. Tym bardziej, jeżeli zestawimy takie zdanie z parametrami i funkcjami urządzeń, które miały swoje premiery w ostatnich latach. Ktoś może powiedzieć, że kasa z panelem dotykowym już była. Niemniej, model wyposażony w obszerny, 7-calowy tablet oraz system operacyjny Android z zaawansowanym oprogramowaniem biznesowym – to prawdziwa nowość na polskim rynku. Oto Novitus next w pełnej okazałości.

Tendencja do integrowania różnych urządzeń

Łączenie ze sobą różnych elementów systemu sprzedaży, gdzie kasa lub drukarka rejestrująca odgrywa kluczową rolę, nie jest dziś obce producentom z branży fiskalnej. Integrowanie poszczególnych ogniw niesie bowiem za sobą wiele korzyści. Wystarczy wspomnieć, że dzięki temu przedsiębiorca nie musi inwestować w kilka dodatkowych urządzeń. Łączenie rozwiązań dla handlu zazwyczaj oznacza także mniejsze gabaryty całej technologii, co niekiedy jest kluczowe przy aranżowaniu stanowiska pracy w firmie (komu nie zależy dziś na oszczędności przestrzeni?). Nie zapominajmy jednak o tym, że niezależnie od tego, jakie elementy zostały zintegrowane, najważniejsza zawsze jest funkcjonalność. Jak wygląda to w przypadku nowej kasy fiskalnej marki Novitus?

Kasa fiskalna z przydatnymi „dodatkami”

We wstępie do tego wpisu wspomnieliśmy już, że panel dotykowy nie jest nowością na polskim rynku technologii sprzedaży. Od pewnego czasu przedsiębiorcy mogą korzystać z urządzeń fiskalnych, które posiadają ekran tego typu. W Novitus next nie mamy jednak do czynienia ze zwykłym panelem dotykowym. Jednym z elementów tego modelu jest bowiem tablet, którego ekran ma przekątną aż 7”! W omawianym urządzeniu nie chodzi więc tylko o obecność wygodnej w obsłudze technologii. Novitus next wybiega znacznie dalej.

Zastosowanie tabletu przekłada się tutaj na 2 kwestie. Podstawową jest wybór wyświetlanych funkcji, koloru klawiszy czy też przypisanie konkretnych elementów na ekranie do często wykonywanych czynności. Zdecydowanie bardziej zaawansowaną – dostęp do oprogramowania sprzedażowo-magazynowego, które funkcjonuje w ramach systemu operacyjnego Android.

Prowadzenie sprzedaży to nie wszystko!

Kasa fiskalna z systemem operacyjnym, który jest znany i lubiany przez użytkowników smartfonów? Jeszcze niedawno nikt by w to nie uwierzył! A dziś? Dziś taka funkcjonalność została udostępniona za sprawą Novitus next. Kasa ta może się pochwalić nie tylko integracją z tabletem, ale także zastosowaniem systemu operacyjnego Android oraz zaawansowanego programu do zarządzania handlem. Do czego można to wykorzystać? Z pewnością do wykonywania wszystkich obowiązków, które są związane z prowadzeniem sprzedaży. Co więcej, wspomniane narzędzia informatyczne posłużą do korzystania z dowolnej skrzynki mailowej, wysyłania faktur, budowania trwałych i pozytywnych relacji z klientami, przeglądania internetu oraz używania praktycznych aplikacji – zegara, kalkulatora, kontaktów, galerii czy też kalendarza.

Archiwizacja danych w chmurze

Nowatorskim rozwiązaniem, które towarzyszy pojawieniu się na rynku modelu next, jest aplikacja chmurowa NoviCloud. To odrębne narzędzie, dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej, wprowadza szereg udogodnień dla przedsiębiorców. Przy jego pomocy można m.in. definiować poszczególne elementy asortymentu, nadzorować wszystkie punkty handlowo-usługowe, analizować sprzedaż oraz na bieżąco monitorować stany magazynowe. I co najważniejsze, wykonywanie wspomnianych czynności jest dostępne praktycznie z dowolnego miejsca (w trybie online). Ponadto, NoviCloud pozwala na zdalne archiwizowanie istotnych danych biznesowych. Znika więc konieczność kopiowania dokumentacji na dodatkowych nośnikach, np. płytach DVD lub dyskach zewnętrznych.

 

W tym wpisie chcieliśmy przybliżyć najbardziej nowatorskie parametry i funkcje, które znalazły się w nowej kasie fiskalnej marki Novitus. Niemniej, urządzenie to posiada znacznie więcej cech użytkowych, również wartych uwagi. Elektroniczna kopia paragonów, skróty klawiszowe, wytrzymały mechanizm drukujący, różnego typu interfejsy komunikacyjne… Rozwiązań ułatwiających i automatyzujących pracę jest tutaj całe mnóstwo. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z pełnym opisem i specyfikacją techniczną Novitus next. I już zazdrościmy przedsiębiorcom, którzy zdecydują się na wdrożenie tego urządzenia 😉

1 thought on “Wszechstronność ma nowe imię – Novitus next!

  1. słyszałem, że Innova szykuje coś podobnego, a tu proszę…zamiast słów – jest konkret. i to nie byle jaki…mimo że nie chciałbym bawić się w dodatkowe koszty, to chyba sam się zastanowię 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *