Nowa homologacja kasy fiskalnej Elzab K10

W przypadku kas fiskalnych, homologacja to nic innego, jak dopuszczenie konkretnego urządzenia do sprzedaży. Zgodnie z przepisami, decyzja w tym zakresie jest zawsze wydawana przez Główny Urząd Miar. Producent może również odnowić homologację kasy. Taka sytuacja występuje wtedy, gdy mija termin ważności dotychczasowej decyzji GUM, ewentualnie w okolicznościach wyposażenia danego modelu w dodatkowe funkcje. I właśnie z czymś takim mamy do czynienia w przypadku Elzab K10.

Kasa fiskalna, która króluje na polskim rynku

Niewiele jest kas rejestrujących, które mogą się pochwalić tak dużym zainteresowaniem i uznaniem polskich przedsiębiorców. Wszystkie pochwały i pozytywne opinie nie wzięły się jednak z niczego. Elzab K10, czyli pierwsze urządzenie z intuicyjnym w obsłudze panelem dotykowym, całkowicie na to zasługuje. Poza wspomnianym ekranem, kasa posiada również moduł elektronicznej kopii paragonów, wydajny akumulator oraz 15 przycisków programowalnych (jednocześnie wyświetla się do 5 skrótów klawiszowych). Poza tym, model K10 to zdecydowanie jedno z najsolidniej wykonanych urządzeń rejestrujących. Obecna w nim dwukomponentowa obudowa stanowi wystarczającą ochronę przed wnikaniem cieczy lub pyłu oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Wraz z nową homologacją, nadaną przez Główny Urząd Miar, w tej kasie fiskalnej doszło jednak do pewnych zmian. Podczas gdy jedne modyfikacje można uznać za kosmetyczne, drugie będą miały niebagatelny wpływ na użytkowanie Elzab K10. Omówmy pokrótce parametry i funkcje, które pojawiły się w tym urządzeniu. Wszakże to hit sprzedaży ostatnich lat i pewnie nadal wielu przedsiębiorców będzie sięgało akurat po ten model.

Dodatkowe interfejsy i nowy tryb pracy

Funkcjonalność kasy rejestrującej Elzab K10 została uzupełniona w kilku obszarach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że urządzenie oferuje teraz znacznie bardziej elastyczną komunikację z komputerem lub terminalem komputerowym. Model K10 można bowiem wyposażyć w jeden z następujących interfejsów do bezprzewodowej wymiany danych: Bluetooth, Wi-Fi albo GPRS. Dodatkowo, aktualnie dostępna jest opcja zdalnego zarządzania kasą fiskalną (klient – serwer).

Kolejnym udogodnieniem, które pojawiło się w urządzeniu rejestrującym marki Elzab, jest nowy tryb pracy. Sprzedaż usług czasowych, bo o tym rozwiązaniu mowa, pozwala na początkowe wystawienie kwitu i późniejsze wydrukowanie paragonu fiskalnego – po naliczeniu odpowiedniego okresu, wraz z ceną zmieniająca się w czasie. Z takiej funkcjonalności będą mogli skorzystać chociażby pracownicy płatnych parkingów, parków rozrywki, basenów bądź kręgielni.

Inne ciekawe opcje, które zawarto w Elzab K10, to: wydruk paragonu fiskalnego z NIP-em klienta, skonfigurowanie graficznego nagłówka o rozdzielczości 384 x 128 pikseli, przypomnienie o wykonaniu raportu dobowego i miesięcznego oraz podgląd tych dokumentów na wyświetlaczu.

6 kolorów obudowy i wariant do trudnych warunków pracy

Jeszcze do niedawna model K10 można było zamówić w jednym z 3 wariantów kolorystycznych. Po lekkim odświeżeniu urządzenia, obecnie można wybrać barwy obudowy spośród 6 wersji. Nietrudno zgadnąć, że to ukłon w stronę przedsiębiorców, którym zależy na dostosowaniu designu kasy do wystroju wnętrza w firmie. Wygląd Elzab K10 może także ściśle odpowiadać osobistym preferencjom właściciela działalności gospodarczej. A to nie jedyna zmiana, która miała miejsce w przypadku zewnętrznych cech tego urządzenia. Jedna z wersji kolorystycznych, a konkretnie czarno-czerwona, wyróżnia się specjalnym przystosowaniem do pracy w trudnych warunkach. Jej ekran dotykowy zabezpieczono dodatkową szybką, w jeszcze większym stopniu chroniącą panel roboczy przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

 

Czy modyfikacje, do których doszło w Elzab K10, wpłyną na popularność urządzenia? Jeżeli tak się stanie, to jedynie w pozytywnym rozumieniu tego sformułowania. Kasa zapewne nadal będzie jednym z hitów sprzedaży na rynku fiskalnym. I bardzo dobrze – polscy przedsiębiorcy zasługują na to, żeby korzystać z tak intuicyjnych i wszechstronnych rozwiązań technologicznych. A na niezawodnym działaniu urządzenia skorzystają także konsumenci.

2 thoughts on “Nowa homologacja kasy fiskalnej Elzab K10

  1. oho, widzę, że z tym designem i wersjami kolorystycznymi to krok w kierunku trendów takich jak w przypadku posnet revo 😉

  2. mysle, ze zwlaszcza opcja czasowa i dodatkowe zabezpieczenie na trudne warunki pracy okaza sie tu bardzo korzystne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *