Posnet Mobile EU to przeszłość? Nie do końca…

Technologie sprzedaży, tak jak zresztą wszystkie inne, ulegają ciągłym przeobrażeniom. W związku z tym jedne urządzenia schodzą z fiskalnej sceny, drugie zaś na nią wstępują. Ale czy istnieje możliwość, by dany model zniknął z rynku, a następnie, po pewnym czasie, wrócił do sprzedaży? Okazuje się, że tak – w podobnej sytuacji znajduje się popularna kasa rejestrująca marki Posnet.

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest Posnet Mobile EU – chętnie wybierana kasa fiskalna, której historia miała zakończyć się w czerwcu 2016 roku. Miała, gdyż pierwotnie podjęto decyzję o nieprzedłużaniu wygasającej homologacji urządzenia. Zapewne, dla wielu zainteresowanych, informacja ta oznaczała pożegnanie z „kultowym modelem”. Niemniej, wedle ostatecznych ustaleń producenta, dojdzie jednak do rehomologacji, a Mobile EU wróci do sprzedaży pod koniec roku.

Homologacja – co to takiego?

O tym, czy urządzenie fiskalne danego producenta zostanie dopuszczone do sprzedaży, decyduje Główny Urząd Miar (GUM). Jeśli konkretny model kasy bądź drukarki fiskalnej spełnia wszystkie normy techniczne i prawne, otrzymuje homologację, co oznacza, że oficjalnie może służyć do prowadzenia ewidencji obrotu. Obecnie, decyzja ta obowiązuje przez okres 4 lat od momentu jej podjęcia. Co prawda, w międzyczasie przepisy fiskalne potrafią ulec zmianie – niemniej, prawo nie działa wstecz, dlatego póki homologacja jest ważna – korzystanie z urządzenia, nawet jeśli nie spełnia wszystkich norm, jest dopuszczalne. Jednak jeśli technologia ma w przyszłości uzyskać kolejną homologację, musi wpierw dostosować się do najświeższych regulacji prawnych.

Kilka słów o Posnet Mobile EU

Kasa fiskalna marki Posnet była propozycją skierowaną przede wszystkim do przedsiębiorców prowadzących działalność mobilną lub zajmujących się sprzedażą w punkcie handlowym, którego stanowisko pracy jest dość ograniczone. Co nie zmienia faktu, że model Mobile EU posiadał szereg uniwersalnych i praktycznych funkcji. To solidnie wykonane i odporne na intensywną eksploatację urządzenie, pozwalające ustalać skróty klawiszowe dla szybkich sprzedaży oraz istotnych funkcji kasy, a także umożliwiające zasilanie akumulatora w samochodzie oraz wspomagające obsługę parkingów.

A co w zamian?

Trudno powiedzieć, co konkretnie przyczyniło się do jednej i drugiej decyzji. Z pewnością istotnym czynnikiem było pojawienie się kolejnych, nowoczesnych urządzeń, oferujących różne, praktyczne rozwiązania dla pracy mobilnej i stacjonarnej, a i może niesłabnące zainteresowanie modelem Mobile EU. Gdy jednak zabraknie tej kasy na rynku – które modele mogą skutecznie ją zastąpić?

kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ

Jeśli chodzi o pracę w trybie mobilnym, szczególnym przykładem jest Posnet Mobile HS EJ. Na dzień dzisiejszy, to najmniejsza kasa fiskalna dostępna na polskim rynku. Dodatkowo, urządzenie rejestrujące sprzedaż zapisuje kopie paragonów w formie elektronicznej, a więc – nie potrzebuje do tego dodatkowych rolek papieru. Co więcej, posiada prosty w obsłudze mechanizm drukujący, wydajny akumulator oraz nowoczesny, elegancki design, idealnie pasujący do przestrzeni biurowych, gabinetów lekarskich lub salonów kosmetycznych.

kasa fiskalna Posnet Ergo

Jeszcze ciekawsza jest nowa kasa Posnet Ergo, odnajdująca się zarówno w pracy stacjonarnej, jak i mobilnej. Oprócz wysokich standardów użytkowych (elektroniczna kopia paragonów, szybki wydruk dokumentów z dowolną grafiką, współpraca ze zintegrowaną szalką ważącą), oferuje możliwość wyboru wysokości parametrów (dostępne są 3 warianty pojemności bazy towarowej) oraz zastosowanych interfejsów, służących współpracy z urządzeniami peryferyjnymi – standardowej (USB, RS-232) i bezprzewodowej (Wi-Fi, Bluetooth, modem 3G).

2 thoughts on “Posnet Mobile EU to przeszłość? Nie do końca…

  1. o proszę, czyli jednak będzie jeszcze szansa uzyskać posnet mobile eu 🙂 sama korzystam z niego i trzeba przyznać, że odporny na eksploatację to on jest 😀 ciekawe, czy jak wróci, to nadal będzie miał wzięcie……

  2. a ja mysle ze juz lepszy jest model Mobile HS EJ, jeszcze mniejszy, nowoczesniejszy, nie wiem, czy Mobile EU jest przy nim potrzebny……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *