Novitus PS 4000 E - systemowa kasa fiskalna

Systemowa kasa fiskalna Novitus PS 4000 E

Niektórzy mogliby się przyczepić do gabarytów tego urządzenia, ale trzeba przyznać, że nikt nie produkował go z myślą o pracy mobilnej. Novitus PS 4000 E to kasa systemowa pełną gębą. Świadczy o tym zarówno możliwość zaprogramowania bardzo dużej bazy towarowej, jak i rozbudowana klawiatura. Ponadto, wspomniany model został wyposażony w różnorodne interfejsy komunikacyjne, dzięki którym doskonale sprawdza się podczas współpracy z innymi elementami systemu sprzedaży.

2 warianty bazy towarowej

Podatnik, który zdecyduje się na zakup Novitus PS 4000 E, może wybrać wielkość obsługiwanej bazy towarowej. Kasa jest dostępna w 2 wersjach – z 40 000 lub 60 000 PLU. Obydwa warianty jasno pokazują, że to urządzenie stworzone do pracy z rozbudowanym asortymentem. Dlatego znajdzie zastosowanie nie tylko w średnich, ale także w dużych firmach. Dodatkowymi udogodnieniami są: 64 grupy towarowe oraz opcja ustawienia 8 rabatów/narzutów. Drobna uwaga: w przypadku tak dużej bazy towarowej, zalecamy zastosowanie oprogramowania sprzedażowego. Definiowanie wszystkich produktów i usług pójdzie zdecydowanie szybciej.

Elektroniczny nośnik kopii paragonów

Jak wiadomo, kopię każdego paragonu fiskalnego należy przechowywać przez 5 lat, licząc od końca roku obrachunkowego, w którym konkretny dowód sprzedaży został wydrukowany. Tego wymagają od podatnika funkcjonujące przepisy. Trudno wyobrazić sobie łatwiejsze archiwizowanie tych danych, niż to oferowane także przez model PS 4000 E. Kasa marki Novitus posiada moduł elektroniczny, który automatycznie zapisuje kopię paragonu fiskalnego. Warto dodać, że dokumentacja jest gromadzona na standardowym nośniku – karcie pamięci SD/SDHC.

Różnorodne interfejsy komunikacyjne

Oto lista interfejsów komunikacyjnych, które obsługuje Novitus PS 4000 E: PS/2 (złącze klawiaturowe), 3 x RS-232 oraz port LAN. Na pierwszy rzut oka widać więc, że kasa może współpracować z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi jednocześnie, np. z komputerem, szufladą na pieniądze, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną i terminalem do kart płatniczych. Wymiana danych odbywa się tutaj płynnie, co znajduje odzwierciedlenie w szybszej obsłudze klientów.

129 skrótów klawiszowych

To ostatnia cecha, której się przyjrzymy. Nie oznacza to jednak, że klawiatura kasy PS 4000 E jest najmniej ważnym elementem całego urządzenia. Trudno żeby tak było, skoro zawiera ona tak wiele klawiszy funkcyjnych. Do dyspozycji użytkowników tego modelu będzie aż 129 skrótów. Przyciski szybkie można wykorzystać zarówno do błyskawicznej sprzedaży wybranych elementów asortymentu (najczęściej tych popularnych), jak i do zdefiniowania bezpośredniego dostępu do wybranych operacji.

Ważne informacje

Trudno opisać w jednym artykule wszystkie parametry i funkcje takiego urządzenia. Novitus PS 4000 E oferuje po prostu zbyt dużo przydatnych opcji. Niemniej, warto przeczytać o niej więcej na tej stronie.

Tutaj natomiast można znaleźć link do dealera kas fiskalnych, u którego bez problemu kupimy model PS 4000 E.

4 thoughts on “Systemowa kasa fiskalna Novitus PS 4000 E

  1. trudno o coś mniejszego, co będzie miało tyle samo możliwości
    kasa systemowa musi być trochę większa
    chyba że szukasz kasy do zupełnie innej działalności, np. mobilnej
    wtedy lepiej coś innego od Novitusa np. Nano E

  2. wydaje mi się, że ta kasa jest ma takie parametry, że jest przeznaczona do punktow handlowych, w których nie brakuje miejsca na takie gabaryty. a funkcje itd. no to cóż, raczej nie ma sobie równych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *