Mobilna kasa fiskalna Elzab K10 Online

Przenośnie i w połączeniu z CRK – jakie mobilne kasy online oferuje rynek?

Pomijając drukarki rejestrujące, wybierane do punktów handlowo-usługowych, szczególną popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się mobilne kasy fiskalne. Pewnie z uwagi na fakt, że idealnie nadają się do pracy w terenie, a zarazem odnajdują się podczas stacjonarnego wykonywania obowiązków służbowych. Co więcej, nierzadko oferują znacznie więcej, niż by sugerowały skromne gabaryty tych technologii. Ponadto, rośnie zainteresowanie urządzeń rejestrujących, które funkcjonują w ramach nowego systemu online. Dlatego dziś parę słów o kilku wartych uwagi modelach mobilnych kas fiskalnych, komunikujących się z CRK.

Co ma do zaproponowania Elzab K10 Online?

Zaczniemy od kasy fiskalnej, która może być już znana przez pewne grono użytkowników technologii sprzedaży. Fakty są bowiem takie, że pierwszy model K10 powstał w wariancie offline. I już wtedy spotkał się z dużym zainteresowaniem, gdyż oprócz praktycznych i korzystnych funkcji – oferował także innowacyjne rozwiązania. Mimo upływu czasu, atrakcyjność mobilnej kasy fiskalnej od Elzab nie spada, o czym doskonale świadczy pojawienie się jej w wersji online.

Poza zdecydowanie małymi gabarytami, urządzenie rejestrujące posiada naprawdę solidną obudowę – dobrze spasowaną, wzmocnioną przez wewnętrzny ABS, zaś z zewnątrz pokryty warstwą antypoślizgowego elastomeru. Wszystko to sprawia, że kasa fiskalna Elzab K10 Online znakomicie leży w dłoniach, a gdy spoczywa na stanowisku obsługi klientów – nie przesuwa się po ladzie w trakcie użytkowania. Model od Elzab nie tylko dobrze znosi częsty transport, ale również trudniejsze warunki pracy. Należy też wspomnieć, że mimo tych właściwości obudowa kasy wcale nie wydaje się toporna, wręcz przeciwnie: ma zgrabną i zarazem nowocześnie wyglądającą sylwetkę. Tym bardziej, że spory obszar konstrukcji zajmuje jedno z najciekawszych rozwiązań Elzab K10 Online, czyli działający w kolorze ekran dotykowy (oprócz niego jest też wyświetlacz dla klienta). Tu warto wrócić na moment do kwestii solidności urządzenia, bowiem charakteryzuje się on wysoką odpornością na zarysowania i wilgoć (przy czym daje się go obsługiwać nawet w grubszych rękawicach). Ponadto, posiada wydajną baterię na wypadek pracy poza zasilaniem na kablu, wydajny, prosty w użyciu mechanizm drukujący (umieszczający także NIP klienta czy logo firmy na dokumentach) oraz rozwiązanie do łączności bezprzewodowej w standardzie: Wi-Fi, Bluetooth albo GPRS.

Czym dysponuje Posnet Mobile Online?

Ten model znajduje się w podobnej sytuacji, co poprzedni. Też był dostępny wcześniej, w wersji offline, a że został doceniony przez użytkowników – doczekał się swojego odpowiednika, łączącego się z Centralnym Repozytorium Kas. W przypadku kasy fiskalnej Posnet Mobile Online interesującą cechą jest już sama budowa urządzenia. W końcu jego nazwa nie wzięła się z powietrza. Mimo upływu czasu to wciąż najmniejsza i najlżejsza kasa rejestrująca, dostępna na polskim rynku technologii sprzedaży. Zatem przechowywanie, transport czy dostosowanie do stanowiska pracy nie stanowi dla niej żadnego problemu.

Poza niedużą, wytrzymałą na eksploatację konstrukcją, wyglądającą naprawdę estetycznie, Mobile Online posiada też szereg korzystnych funkcjonalności. Za sprawą wydajnego akumulatora pozwala na stosunkowo długą pracę poza zasilaniem sieciowym. Co więcej, można też urządzeniu dostarczać energię za pomocą ładowarki samochodowej. Kasa posiada też intuicyjną klawiaturę, wyposażoną w programowalne przyciski funkcyjne, czytelne wyświetlacze oraz mechanizm termiczny, sprawnie wystawiający paragony, także z NIP-em nabywcy. W dodatku instalacja rolki papieru w urządzeniu jest dziecinnie prosta. Oferuje dodatkowo różne sposoby komunikacji z peryferyjnymi technologiami sprzedaży. Przy tak kompleksowym połączeniu atrakcyjnych możliwości przestaje dziwić fakt, że także dziś, w czasach online, wybór przedsiębiorców często pada na model od Posnet.

Czego można się spodziewać po Novitus One Online?

W stosunku do opisanych wyżej urządzeń – z pewnością czegoś jeszcze: nowości. To jedno z najświeższych rozwiązań na rynku technologii sprzedaży, także w kontekście rozwiązań online’owych. I trzeba przyznać, że faktycznie: kasa fiskalna Novitus One Online prezentuje się naprawdę nowocześnie. Wystarczy spojrzeć już na samą prostą, a przy tym niezwykle stylową, elegancką obudowę, która w dodatku jest dobrze spasowana i wytrzymała. Podobnie jak poprzedni model, mobilną kasę fiskalną od Novitus też wyposażono w wysokiej jakości ekran dotykowy, pokryty hartowanym szkłem. One Online pozwala na dość swobodną konfigurację panelu roboczego i generalnie pod względem obsługi, jej wygody oraz intuicyjności, bardzo przypomina smartfon.

A co oferuje wnętrze urządzenia rejestrującego? Warto na pewno wspomnieć o takich właściwościach, jak możliwość zaprogramowania dowolnie pojemnej bazy towarowej. Bez względu na to, jak szerokim asortymentem dysponujemy, z pewnością nie będziemy mieli problemu z dołożeniem dodatkowych pozycji PLU. Oprócz tego, posiada korzystne standardy komunikacyjne, a także za sprawą aplikacji NoviCloud – pozwala na przechowywanie ważnych danych w chmurze oraz zdalne zarządzanie działalnością handlową lub usługową. Ponadto, kasa fiskalna Novitus One Online charakteryzuje prosty w obsłudze, wydajny mechanizm drukujący, mocna bateria, a także inne, atrakcyjne rozwiązania, np. dostęp do poczty elektronicznej, przeglądarki internetowej, kalendarze bądź kalkulatora.

1 thought on “Przenośnie i w połączeniu z CRK – jakie mobilne kasy online oferuje rynek?

  1. 2 modele z wymienionych uważam za naprawdę fajne do pracy mobilnej, k10 i one online, a do mobile online jakoś nigdy przekonany nie byłem, mimo jej praktycznej konstrukcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *