Novitus Nano Online - kasa rejestrująca

Kasy fiskalne Novitus w wydaniu online – jakie będą?

Wchodzący system online stwarza zupełnie nowe możliwości, ale zarazem wymaga zastosowania bardziej zaawansowanych rozwiązań. Dlatego musiały powstać urządzenia rejestrujące, które odpowiedzą na te potrzeby. I nic dziwnego, że takie modele już oferują czołowi producenci technologii sprzedaży. Tym razem przyjrzymy się kasom fiskalnym online od firmy Novitus. Jakie w rzeczywistości będą to urządzenia?

Co będzie charakteryzowało urządzenia fiskalne online?

W przypadku rozwiązań dostosowanych do systemu fiskalizacji online mówimy o grupie technologii sprzedaży, które – służąc do zgodnego z przepisami ewidencjonowania obrotu – będą zarazem wyposażone w nowe standardy i funkcjonalności, wynikające z aktualnych wymogów prawnych oraz technicznych. Chodzi przede wszystkim o internetową komunikację urządzeń rejestrujących z Centralnym Repozytorium Kas. To właśnie tą drogą będą one automatycznie i regularnie przesyłać wszystkie istotne dane, dotyczące zrealizowanych transakcji, wystawionych dokumentów czy np. wykonanych przeglądów technicznych. Urządzenia tego typu dysponują również pamięcią chronioną, która przechowuje w formie cyfrowej najważniejsze informacje. Ponadto, zostały również dostosowane do założeń dotyczących popularyzacji transakcji bezgotówkowych. Dlatego już standardowo wszystkie urządzenia fiskalne online zapewniają możliwość współpracy z różnymi terminalami płatniczymi. Są to więc rozwiązania, które będą cechowały wszystkie kasy online – także te od firmy Novitus.

Jakie kasy rejestrujące Novitus dla systemu online?

W największym uproszczeniu można powiedzieć, że sytuacja przywołanego producenta jest podobna do tej, która dotyczy innych, czołowych marek, tworzących technologie sprzedaży. Z jednej strony więc Novitus na pewno wkrótce zaoferuje całkowicie świeże modele online, zaś z drugiej – już oddaje do dyspozycji swoje znane, topowe urządzenia, dostosowane do nowego systemu fiskalizacji. Tak jest chociażby z kasą Novitus Nano Online. Jej duża popularność wśród przedsiębiorców to przede wszystkim wynik optymalnego połączenia korzystnych, praktycznych funkcjonalności i wygodnych rozwiązań konstrukcyjnych. Nieduże gabaryty i lekkość urządzenia, wraz z wydajnym akumulatorem (w formie wymiennego pakietu) to cechy, które czynią z tego modelu znakomity sposób na prowadzenie działalności mobilnej. Ale Nano Online świetnie sprawdza się też podczas pracy stacjonarnej, o czym świadczą też inne kwestie. Urządzenie działa w oparciu o system Linux, charakteryzuje się dobrymi parametrami w zakresie mocy procesora oraz pamięci RAM i FLASH, oferuje realizację usług czasowych i rozliczanie zaliczek na paragonach, pozwala na wygodną komunikację z peryferiami (także za sprawą wbudowanego interfejsu Ethernet) i w dodatku – jest w stanie obsłużyć bazę towarową rzędu nawet 20 000 PLU, co brzmi szczególnie atrakcyjnie w porównaniu z „nieonline’owym poprzednikiem”.

Podobnie jest z innymi, kluczowymi urządzeniami od Novitus. Do nowego systemu teleinformatycznego przygotowane zostały takie modele, jak odznaczająca się rozbudowanymi standardami kasa Sento Online czy też Next Online, wyróżniająca się na tle innych za sprawą zintegrowanego tabletu, opcji umieszczania ważnych danych w chmurze (za sprawą rozwiązania NoviCloud) czy możliwości korzystania z nowoczesnych aplikacji sprzedażowych. Podejście producenta w tym względzie wydaje się tyle samo zrozumiałe, co atrakcyjne. Wielu przedsiębiorców zapewne myśli o którymś z tych modeli, a jednocześnie zależy im na posiadaniu już nowszych technologii, komunikujących się z CRK. Podobnie bywa w przypadku podatników zobligowanych do wcześniejszej wymiany urządzeń rejestrujących. Niejeden chętnie „przesiądzie się” na ten sam znany, lubiany model, który spełni aktualne wymogi techniczne oraz prawne. A co Wy sądzicie o kasach online od firmy Novitus? Jakie ogólnie macie doświadczenia z rozwiązaniami technologicznymi tego producenta? Podzielcie się opiniami w komentarzach 🙂

1 thought on “Kasy fiskalne Novitus w wydaniu online – jakie będą?

  1. Jako osoba stojąca przed koniecznością zakupu urządzenia fiskalnego i mocno zainteresowana modelami Novitus, cieszę się, że pojawia się interesujący wybór wśród kas typu online. Trzeba będzie zastanowić się nad konkretnym urządzeniem, a tych jest z pewnością parę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *