Bingo Online - kasa fiskalna od Posnet

Czas przyjrzeć się dostępnej ofercie urządzeń fiskalnych online!

Pisaliśmy już trochę o kwestiach prawnych, związanych z systemem fiskalizacji online. Wspominaliśmy również o modelach marki Novitus, gotowych do współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. Minęło jednak już trochę czasu, zatem warto wspomnieć też o innych urządzeniach fiskalnych, dostosowanych do prawnych i technicznych wymogów systemu online. Zwłaszcza, że są to zarówno kasy, jak i drukarki rejestrujące, które oferują rozmaite, praktyczne rozwiązania – dla stacjonarnych oraz mobilnych działalności. Dziś zatem skupimy się na różnych rozwiązaniach, pochodzących od 2 marek: Elzab i Posnet.

Kasy fiskalne online od Posnet i Elzab

Zacznijmy więc od modelu, który znalazł się na grafice do tego wpisu. A chodzi konkretnie o kasę fiskalną Posnet Bingo Online. Model był dość popularny wśród przedsiębiorców już wersji offline i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie z jego online’ową wersją. Wszystko za sprawą dość optymalnego połączenia korzystnych cech i funkcji. Bingo online charakteryzuje się niedużą, solidnie wykonaną konstrukcją, eleganckim designem oraz łatwą obsługą. Poza tym, oferuje szybki wydruk, prostą instalację rolek papieru termicznego, zaprogramowanie do 8000 pozycji w bazie towarowej czy wykorzystanie przycisków funkcyjnych klawiatury w celu wygodnej sprzedaży popularnych towarów lub usług. Warto też wspomnieć o atrakcyjnych standardach komunikacyjnych, do których zaliczają się złącza RS-232, USB czy nawet Ethernet w standardzie. Dzięki temu model marki Posnet jest w stanie płynnie współpracować z innymi elementami systemu sprzedaży, takimi jak waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych czy terminal płatniczy. Finalnie też kasa fiskalna jest przystosowana zarówno do przewodowej, jak i bezprzewodowej transmisji danych do CRK.

Kolejną propozycją jest urządzenie od firmy Elzab. Model Mini LT Online, jak sama nazwa wskazuje, posiada nieduże gabaryty, mocną konstrukcję oraz inne rozwiązania, czyniące z niego technologię sprzedaży sprawdzającą się podczas pracy mobilnej (np. handlu obwoźnego czy świadczenia usług z dojazdem do klienta). Wystarczy wspomnieć choćby o wydajnym akumulatorze oraz możliwości zasilania go przy użyciu instalacji samochodowej. Dzięki temu nie trzeba się obawiać w przypadku, gdy konieczne stanie się korzystanie z kasy fiskalnej bez opcji podłączenia go do zasilania sieciowego. Należy również wspomnieć, że Elzab Mini LT Online posiada różne złącza komunikacyjne, w tym także USB. Ale co więcej, kasa fiskalna została również wyposażona w moduł Bluetooth/Wi-Fi. W rezultacie, pozwala też na bezprzewodową współpracę z innymi urządzeniami czy transmisję danych do CRK. Ponadto, zapewnia zaprogramowanie do 10000 pozycji towarowych (PLU), a dzięki dostępnym w niej przyciskom funkcyjnym umożliwia zdefiniowanie nawet kilkudziesięciu własnych skrótów klawiszowych (przeznaczonych choćby do szybkiej sprzedaży często wybieranych usług lub produktów).

Drukarki fiskalne online od Posnet i Elzab

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o mobilne urządzenia rejestrujące – Posnet również dobrze się na tym zna. Przez lata niezbitym tego dowodem był model Temo HS EJ, a dziś także Temo Online. Nie tylko dlatego, że mowa o drukarce rejestrującej (nie zaś kasie, która w wydaniu przenośnym zwykle należy do powszechniejszych rozwiązań). Tak się bowiem składa, że przywołana technologia sprzedaży nadal pozostaje najmniejszą tego typu na dzisiejszym rynku urządzeń rejestrujących. Aby lepiej to zwizualizować, wystarczy przywołać wymiary modelu Temo Online – 86 x 46 x 128 mm – oraz wagę: raptem 360 g i to z zainstalowaną już rolką papieru termicznego! Czy urządzenie rejestrujące, które zmieścimy niemalże do kieszeni spodni, może być funkcjonalne i wydajne? Jak najbardziej. Posnet Temo Online jest w stanie obsłużyć do 100 tysięcy dokładnie opisanych pozycji towarowych. Posiada mechanizm drukujący, który sprawnie wystawia paragony, faktury VAT oraz inne dokumenty niefiskalne, w dodatku także z różnymi, opcjonalnymi treściami (jak np. NIP nabywcy, grafika w nagłówku paragonu, kod kreskowy). Tymczasem instalacja nowych materiałów eksploatacyjnych w przypadku tej drukarki fiskalnej online jest dziecinnie prosta.

Wracamy do firmy Elzab i przechodzimy do jej stacjonarnej drukarki fiskalnej Zeta Online. Jednak kompaktowa, prosta, a zarazem solidna i elegancka konstrukcja tego modelu mogłaby spokojnie konkurować z gabarytami niejednego, mobilnego urządzenia rejestrującego. Warto więc podkreślić, że drukarka online od Elzab bez problemu odnajdzie się na każdym stanowisku pracy, nawet takim o mocno ograniczonej powierzchni. Ale to nie wszystko. Drukarka fiskalna Elzab Zeta Online potrafi bowiem (za sprawą odpowiedniego programu sprzedażowego) współpracować z bazą towarową o pojemności aż 500 tysięcy PLU! Ponadto, posiada już w standardzie moduł Wi-Fi, który może posłużyć np. do bezprzewodowej transmisji danych do Centralnego Repozytorium Kas. Warto też wspomnieć o cichym wydruku paragonów, faktur VAT oraz innych typów dokumentów, a także opcji doposażenia urządzenia rejestrującego od Elzab – chodzi o dodatkowy, dedykowany, czytelny wyświetlacz wolnostojący, który jeszcze bardziej zwiększy możliwości w zakresie aranżacji stanowiska pracy.

 

I jak? Który z powyższych modeli online uważacie za najlepszy w tym zestawieniu? Jesteście zdecydowanie za kasami fiskalnymi, czy raczej należycie do zwolenników drukarek rejestrujących? Piszcie śmiało w komentarzach!

1 thought on “Czas przyjrzeć się dostępnej ofercie urządzeń fiskalnych online!

  1. Ja jako przedsiębiorca zdecydowanie stawiam na drukarki fiskalne od Posnet. a konkretnie Thermal. Przetestowałem je na własnej skórze, w swojej działalności i cóż – pod względem funkcjonalności, wydajności, wytrzymałości mogę szczerze polecić innym te urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *