Systemowa kasa rejestrująca marki Novitus

Kasa fiskalna dla systemu sprzedaży? To proste – kasa systemowa!

Jedne działalności handlowe lub usługowe mogą spokojnie oprzeć swoją pracę na  samej kasie fiskalnej. Drugie potrzebują wdrożenia jakiegoś wspomagającego urządzenia peryferyjnego. Ale jeszcze inne przewidują stworzenie rozbudowanego systemu sprzedaży – składającego się z różnych technologii i zdolnego sprostać wysokim wymaganiom biznesowym. Dziś właśnie o rozwiązaniach dla tego typu przedsiębiorstw.

Wydawałoby się, że jeśli chodzi o urządzenie rejestrujące dla działalności charakteryzującej się szerokim asortymentem i sporym, codziennym natężeniem ruchu, to wybór powinien paść na drukarkę fiskalną – oferującą wyższe parametry i dodatkowe możliwości – nie zaś jedną z kas. Ale rynek technologii, także tych związanych z handlem, nie lubi „luk” dotyczących potrzeb użytkowników i dość szybko je zapełnia. Z takich czy podobnych względów powstały chociażby mobilne drukarki fiskalne czy właśnie systemowe kasy rejestrujące.

Kasa fiskalna na sterydach

Jednym z założeń, które chyba można przyjąć, to pewnego rodzaju zależność. Dlaczego podatnicy wybierają kasę? Pomijając kwestię ceny, pewnie dlatego, że „wszystko zawiera się w jednym urządzeniu”. To znaczy ostatecznie, jeśli zajdzie taka potrzeba, kasa nie musi współpracować z komputerem ani jakąkolwiek inną technologią, by prawidłowo funkcjonować. A dlaczego decydują się na drukarki? Prawdopodobnie ze względu na możliwość obsługi znacznie większej bazy towarowej, jeszcze wyższą wydajność i szybszy wydruk czy łatwość konfiguracji dowolnych wręcz dokumentów niefiskalnych. Niemniej, tak jak już wspomnieliśmy, granice te uległy w pewnym sensie zatarciu. Kasy systemowe wyróżniają się nie tylko dużymi gabarytami (które, swoją drogą, kwalifikują je praktycznie tylko do pracy stacjonarnej). Pozwalają na zaprogramowanie znacznie większej liczby pozycji towarowych (nawet 100 000 PLU) oraz są wyposażone w rozbudowane klawiatury, umożliwiające niejednokrotnie na zapisanie ponad 100 własnych skrótów – dla wybranych produktów, usług czy funkcji urządzenia. W kasach systemowych spotkamy się nieraz z opcją dostosowania wyświetlacza do stanowiska pracy, szybszym wydrukiem oraz emitowaniem także innych dokumentów, niż paragony.

Potężna machina sprzedażowa z kasą systemową

Jak sama nazwa wskazuje, ten typ kas rejestrujących dedykowany jest przedsiębiorcom planującym zastosować w swojej firmie rozbudowany system sprzedaży. Dlatego modele, o których mówimy, dysponują licznymi i rozmaitymi złączami komunikacyjnymi, jak RS-232 czy USB. Wielokrotnie w takich sytuacjach atrakcyjnym dodatkiem jest interfejs typu Ethernet, pozwalający na połączenie kasy z siecią LAN i tym samym uzyskanie bardzo szybkiej i stabilnej metody transmisji danych. I oczywiście wielu dodatkowych urządzeń peryferyjnych, jak terminal płatniczy, skaner kodów kreskowych, waga elektroniczna, komputer, drukarka kart plastikowych czy szuflada na pieniądze. Jednym słowem – kasy systemowe oferują naprawdę szerokie i atrakcyjne możliwości. Dalej wszystko zależy od oczekiwań i potrzeb danego przedsiębiorstwa.

1 thought on “Kasa fiskalna dla systemu sprzedaży? To proste – kasa systemowa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *