Elzab Zeta - kompaktowa drukarka fiskalna

Drukarka fiskalna Elzab Zeta

Na zakup drukarki fiskalnej często decydują się przedsiębiorcy, którzy oferują swoim klientom rozbudowany asortyment. Urządzenia te pozwalają bowiem na obsługę bardzo wielu produktów lub usług. Niezbędnym minimum jest tu liczba 100 000 PLU, ale niektóre modele oferują znacznie więcej. Zalicza się do nich Zeta, produkowana przez firmę Elzab. Jednakże, możliwość współpracy z olbrzymią bazą towarową to nie jedyna zaleta tej drukarki. Urządzenie, pomimo naprawdę niewielkich gabarytów, urzeka swoją funkcjonalnością.

Gigantyczna baza towarowa

Zeta to drukarka fiskalna, więc bazy towarowej nie definiuje się bezpośrednio na niej. Do skonfigurowania produktów i usług niezbędne będzie zastosowanie komputera (lub terminala komputerowego), jak również oprogramowania sprzedażowego. Takie połączenie zaoferuje jednak przedsiębiorcy obsługę aż 300 000 PLU! Natomiast jednoznaczną identyfikację asortymentu zagwarantuje fakt, że każdej z pozycji towarowych można przypisać nazwę o maksymalnej długości 42 znaków.

Wydajny mechanizm drukujący

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, Zeta to wyjątkowo niewielka drukarka. Można wręcz powiedzieć, że kompaktowa. Tym bardziej na uznanie zasługuje to, że urządzenie marki Elzab zmieści w sobie rolkę papieru termicznego o długości 60 metrów! Instalacja materiałów eksploatacyjnych jest dziecinnie prosta i nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli z tym problemu. Dodatkowo, drukarka wystawia paragony i inne dokumenty z prędkością dochodzącą do 48 mm na sekundę.

Kopie paragonów zapisywane w formie elektronicznej

Kto wie, może jest to największe udogodnienie, jakie oferuje drukarka Elzab Zeta. Funkcja zapisu kopii paragonów w formie elektronicznej zdecydowanie usprawnia przechowywanie ważnej dokumentacji. Dane są zapisywane w sposób automatyczny, a przedsiębiorca nie musi się przejmować przechowywaniem wielu papierowych wydruków. Co więcej, kopie zgromadzone na karcie pamięci można zapisać na innym nośniku, np. na płycie DVD, zwiększając tym samym ich bezpieczeństwo.

Dodatkowy wyświetlacz

Informowanie klientów o przebiegu obsługi to ważny element prowadzenia sprzedaży. Dlatego w urządzeniach fiskalnych stosowane są czytelne ekrany – najczęściej LCD, LED lub TFT. W modelu Zeta zastosowano wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który emituje komunikaty w dwóch liniach (w każdej maksymalnie 16 znaków). Dodatkowo, drukarkę rejestrującą marki Elzab można zamówić z wolnostojącym ekranem LCD, co pozwoli na jeszcze skuteczniejsze informowanie nabywców.

Przeczytaj więcej o Elzab Zeta na blogu www.rozwiazania-systemowe.pl.

3 thoughts on “Drukarka fiskalna Elzab Zeta

  1. Szkoda tylko, że nie ma interfejsu ethernet albo opcji bluetooth czy wifi. Ale i tak parametry i funkcje tej drukarki, w połączeniu z tak niedużą konstrukcją, robią niezłe wrażenie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz CAPTCHA *